قدردانی از بازدیدکنندگان نمایشگاه قرآن به ویژه قرآن نفیس نیریزی

 

قدردانی مدیر دفتر نفیس ماندگار جناب سید مجید یوسف بیک از بازدیدکنندگان نمایشگاه قرآن به ویژه قرآن نفیس نیریزی

باسلام وتحیات

ضمن آرزوی قبولی طاعات وعبادات با عرض تشکر ازتشریف فرمایی شما جهت نظاره برقرآن نفیس نیریزی که به حق از زیبایی ویژه ای برخوردار است وبه گفته علمای فن خط، این زیبا اثر پدید نمی آمد مگر به دست توانای استاد احمد نیریزی(ره) که به حق او نقطه عطفی بود در قرون ماضی وتوانست با قلم توانایش جلایی نو به خط نسخ ببخشد.


این قرآن که ملاحظه میفرمایید بیش از صد استاد زبر دست کوشیده اند تا یکی شان بیاراید به نقوش طلا یکی شان کاغذ شناس بوده است در وقت زمان خود،دیگری چون نیریزی فرزانه،بزرگ مرد خط،رواق ورق به مرکب عشق کشیده که گویی هر خطش مشاطه گری ست نه خطاطی ودیگر استادانی که هر کدام لایقند ونکو نام وپس از گذشت سیصد سال این اثر باحفظ وحراست بسیار برای اولین بار از موزه خارج شده است تا دیگران هم دل را جلا دهند به نور این زیبا نگار.


/ 4 نظر / 23 بازدید
HÄMKËLÄ30

شبها به ماه دیده تو را یاد می کنم با مه فسانه گفته و فریاد می کنم شاید تو هم به ماه کنی ماه من نگاه با این خیال خاطر خود شاد می کنم با شعری جدید به روزم . با ارسال نظرتون منو در بهتر شدن وبلاگم کمک کنید. " ***** مدیر وبلاگ همکلاسی***** "

دیانا کیانمنش

آنگاه که دوست داری همواره کسی به یادت باشد به یاد من باش که من همیشه به یاد توام از طرف بهترین دوست تو: خدا (سوره بقره آیه ۱۵۲)